2. jednání zastupitelstva města

13 Prosinec 2014
Kategorie: Co se událo
13 prosince 2014, Komentáře 0

Máme za sebou druhé zastupitelstvo, kde se schvaloval rozpočet na rok 2015.  O rozpočtu jsme diskutovali s Radkem Lončákem na samostatném setkání v Galerii Nikol, kde jsme jej více rozebírali (mimochodem jako jediný politický subjekt jsme projevili zájem o extra schůzku na téma rozpočet). Rozpočet jsme podpořili i s tím, že je -13.000.000Kč. Do minusu se rozpočet dostal nikoliv tím, že by se vynakládalo více financí na provoz města (jednoduše – nepůjčujeme si na platy úředníků), než obdržíme od státu, ale tím, že město počítá se získáním dotací ve výší zhruba 120 – 150.000.000Kč na zateplování škol, školek, rekonstrukci autobusového nádraží apod.

Schváleny byly také kompetence starostů a místostarostů. Z našich priorit se pracuje, či již bylo schváleno toto:

Transparentnost:

1. Připomínkovali jsme Radniční zpravodaj v duchu našich priorit. Koncepce bude hotová do 31.1.2015, ale předpokládá se, že naše požadavky budou zapracovány.
2. Internetová diskuse – předali jsme koalici náš návrh a předpokládá se, že v nejbližší době by se mělo začít pracovat na nové podobě městského fóra
3. Pořizuje se videozáznam jednání zastupitelstva – chceme, aby měli lidé možnost sledovat, jak funguje jednání zastupitelstva – celou diskusi koalice i opozice nad jednotlivými body tak, aby veřejnost získala maximum informací.

Městská policie:

Náš radní Lukas Wünsch má za sebou první jednání jak s velitelem městské policie – Ladislavem Chlupáčem, tak strážníkem pověřeným vedením, tedy Ivanem Králikem. V jednáních na různá témata bude pokračovat.

Kultura:

Naše zastupitelka Olga Kubelková je předsedkyní komise kultury a společně s Romanem Munčinským (zatím v komisi cestovního ruchu) budou moci postupně navrhovat jednotlivé body.

Turistika

Náš radní Lukas Wünsch je v komisi pro cestovní ruch, je schválen jako zástupce města ve správní radě Destinační agentury České středohoří, již se zúčastnil setkání vybraných infocenter na krajském úřadu a nejen z pozice člena komise, ale hlavně pozice radního se bude snažit navrhovat k realizaci jednotlivé body.

Zahrada Čech

Podařil se první z zásadní krok, tedy změnit jednatele za město Litoměřice. Tím se od 1.1. 2015 stane náš radní Lukas Wünsch. Již nyní má k dispozici většinu smluv mezi městem Litoměřice, ExpoCZ, Zahradou Čech s.r.o., seznámil se s některými zaměstnanci společnosti Zahrada Čech s.r.o. Postupně se seznamuje s chodem výstaviště, aby bylo možné realizovat alespoň některé naše myšlenky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.