2 roky, 2 dny a 2 minuty

6 Únor 2014
6 února 2014, Komentáře Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2 roky, 2 dny a 2 minuty

V závěru minulého roku jsem na tomto místě kritizoval nedostatečný dohled pořádkových orgánů nad čistotou našeho města. Bohužel instituce, které nad tímto mají dbát z našich daní se léta soustředí jen na „obuv“ našich osobních automobilů. Team Severočechů se zaměřil na změnu takového počínání. Rád konstatuji, že se nám podařilo uvést „kola do pohybu“.

Díky diskusi nad mou úvahou „Městská policie – na hovno !“ a hlavně aktivitou týmu Severočechů.cz se podařilo změnit přístup radnice k tomuto permanentnímu problému. Jakoby mávnutím kouzelného proutku se v našem městě objevila technika určená k čištění veřejného prostranství. A to je dobře.

Severočeši.cz přispěli k problému čistoty města ještě dalším krokem. Odstartovali jsme v našem měst již zavedený projekt LEPSIMISTO.CZ

Jedna se o občanský „supl“ pořádkových orgánů, kdy každý obyvatel města může pomocí telefonu či počítače přispět ke zdokumentování nepořádku. Ten je následně odeslán na příslušná místa obce.

Jako „pilotní účastník“ tohoto projektu jsem jej odstartoval v přímém přenosu regionální televize našeho regionu. A sám jsem byl zvědav na výsledek.

Zdokumentoval jsem vyvrácenou dopravní značku, která dva roky byla přehazována ze silnice na naši zahradu a zpět – to bez povšimnutí správce komunikace (kolik let na to potřebují??). Pořádková (rozumněj: městská) policie tím místem musela projet bez jakékoliv akce mnohokráte.

V přímém záběru jsem problém odeslal do systému LEPSIMISTO.CZ

Výsledek?

2 roky se značka válela povalená střídavě na naší zahradě a střídavě uprostřed křižovatky
2 dny trvalo systému LEPSIMISTO.CZ předat problém městskému úřadu v Litoměřicích
2 minuty trvalo závadu odstranit
Takže to jde … !!

Comments are closed.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.