Aleš Kodytek: Jsem jednoznačně pro Labe arénu

1 Září 2014
Kategorie: Naše názory
1 září 2014, Komentáře 0

AlesKodytekDne 28. 8. 2014 jsem se jako člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanosti za Severočeši.cz zúčastnil již třetího zasedání. Tentokrát byla na programu podpora či nepodpora Národního olympijského centra vodních sportů – Labe aréna Ústeckého kraje. Tento rozsáhlý projekt si vyžádá více jak 360mil investičních prostředků a Ústecký kraj deklaroval podporu ve výši cca 60mil.

Můj postoj je v tomto projektu jednoznačný, jsem PRO. Nejen, že je možnost vybudovat sportoviště světové úrovně, kde se budou konat mistrovské závody, ale projekt dá také možnost vybudovat multifunkční sportovní areál, kde najedou vyžití i amatérští sportovci a především naše mládež a děti.

S tímto bude neodmyslitelně spojena prestiž celého regionu. Již snad se o Račicích přestane mluvit jako o Račicích u Prahy, ale každý bude znát jejich skutečnou lokalit a kraj, do kterého spadají.

Jednání nebylo lehké, někteří členové se snažili zpochybnit finanční stránku celého projektu i investici 60mil od Ústeckého kraje. Nakonec však, po bouřlivé diskuzi, hlasování dopadlo ve prospěch projektu a : “ Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost po projednání dne 28. 8. 2014 DOPORUČUJE záměr vybudování Národního olympijského centra vodních sportů – Labe aréna Ústeckého kraje včetně předběžného finančního rozpočtu“

Tímto byl učiněn další významný krok k výstavbě NOCVS.

 Aleš Kodytek – místopředseda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.