DISKUTUJEME - Bez názoru mladých se rozvoj města neobejde

8 Leden 2018
8 ledna 2018, Komentáře 0

V Litoměřicích funguje více než deset let zastupitelstvo mládeže. Je složené ze zástupců většiny základních a středních škol, kteří si mezi sebou vyměňují nápady, zkušenosti ze škol a společně vymýšlí jednoduché projekty. Mají za sebou například kampaň proti kouření, snažili se vychovávat pejskaře, aby po svých miláčcích uklízeli a řadu dalších zajímavých projektů.

Pro komunální volby 2018 jsme požádali starostku zastupitelstva mládeže Mášu Hervertovou, aby kandidovala do městského zastupitelstva. Je na 7.místě kandidátky a má tedy reálnou šanci zasednout v řádném zastupitelstvu.

Naším cílem je ale ale významně posílit povědomí o aktivitě mladých tím, že by se starostka nebo starosta zastupitelstva mládeže zúčastňoval všech jednání zastupitelstva, měl by k dispozici hlasovací zařízení a mohl by se tak hlásit o slovo a diskutovat stejně, jako ostatní zastupitelé. Samozřejmě bez možnosti hlasování. Další variantou je například vytvořit oficiální poradní orgán zastupitelstva (výbor), který by dostával od zastupitelů úkoly a na každém jednání zastupitelstva by předkládat zprávu z práce „výboru mladých“.

Účast mladých na zastupitelstvu přinese nové a zajímavé myšlenky, diskusi s dlouholetými zastupiteli i úředníky.

Na naší kandidátce máme několik lidí mezi 18 a 30 roky – Máša Hervertová, Ondra Přecechtěl, Jakub Pleyer a Jindra Sýkora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.