DISKUTUJEME - Uzavřená ekonomika města a podpora lokálních podnikatelů

16 Březen 2018
16 března 2018, Komentáře 1

ChytraKlicenkaUzavřená ekonomika je fenomén doby. Menší obce vymýšlí vlastní měnu, existují různé virtuální peníze a i my bychom rádi podpořili litoměřické podnikatele podobným způsobem. Jako inspiraci jsme navštívili momentálně „nejchytřejší – smart city“ město Kolín, kde již několik let rozvíjí Chytrou klíčenku.

Jedná se o malou dvoucentimetrovou čipovou kartu na klíče, která nabízí ohromné možnosti. U nás v Litoměřicích bysme rádi vytvořili systém bodů, které budete sbírat při platbě touto kartou (provozovanou bezpečně na systému Mastercard). Za tyto body bude možné získat výhody zajišťované městem Litoměřice. Za body bude možné zaplatit vstup do bazénu, na koupaliště, vyrazit za kulturou nebo zaplatit jiné služby provozované městem Litoměřice. Podnikatelé tak nebudou muset (pokud sami nebudou chtít) nabízet žádnou přímou slevu z nákupu, jak jsme zvyklí u běžných slevových karet, ale přesto budou Litoměřičané motivovaní nakupovat u našich podnikatelů.
Chytrá klíčenka nabízí mnoho dalších možností využití, jako je například elektronické vstupy do škol, kdy rodiče vždy ví, že jejich dítě dorazilo do budovy školy, platbu v automatech na jídlo nebo pití nebo platbu ve školní jídelně. Za body by bylo možné platit také parkování ve městě a apod.

Karta stojí 100Kč a za její aktivní používání zaplatí uživatel 9Kč měsíčně. Zavedení karty do provozu je pro město ZDARMA. Prvotní investice je pouze do terminálu na bankovní karty či čtečky karet a čipů ve školách a provozovnách, kde karty zatím nevyužívají.

One response on “DISKUTUJEME – Uzavřená ekonomika města a podpora lokálních podnikatelů

  1. Zbyněk Pěnka napsal:

    Výborný nápad, který rád podpořím, a to i prostřednictvím Okresní hospodářské komory…..ZP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.