DISKUTUJEME - Více peněz na rozvoj sportovní infrastruktury

18 Leden 2018

Kategorie: Naše názory
18 ledna 2018, Komentáře 0

Vrcholový sport ve městě provozuje řádově několik stovek obyvatel. Naproti tomu rekreačně sportuje a snaží se žít zdravě tisíce obyvatel města. S ohledem na to, že Severočeši – Litoměřice podporují zdravé město pro aktivní lidi všech věkových kategorií, navrhujeme větší podporu pro menšinové sporty a sportující veřejnost. Tito sportovci jsou zvyklí do svého koníčku investovat vlastní peníze či čas. Ale v řadě případů nemají kde svůj koníček provozovat a musí dojíždět do jiných měst.

Plánujeme navázat investice do infrastruktury pro tyto menší sporty, jako je volejbal, tenis, florbal, hokejbal, či další individuální sporty, na finanční podporu dlouhodobě protěžovaných sportů ve městě (hokej, fotbal, basketbal).

V praxi by náš nápad znamenal, že rozpočet by musel počítat s investicí do této infrastruktury ve výši například 10% částky určené na výše uvedené sporty. Tento princip fungování by umožnil rozvoj dalších sportovišť, zvýšil by zájem o další sporty na moderních zrekonstruovaných hřištích.

Naši lidé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.