Jak by mohla vypadat ŽIVÁ SÍDLIŠTĚ?

6 Září 2022
Kategorie: Co se událo
6 září 2022, Komentáře 0

To jsme se snažili ukázat na prvním setkání v Heydukově ulici. Jeden stánek s kávou od Fér Kafe , pohádka Sváťovo dividlo a rozesmáté obličeje dětí.

Dospělí dostali naše volební materiály, kde našli jeden z bodů pro sídliště. Ve volebním programu máme i stálou scénu Sváťova dividla na Zahradě Čech. A jak Sváťa všem řekl – divadlo různé politické strany slibují už 15 let. Tak se to konečně podaří.

Budeme se s vámi pravidelně setkávat a společně rozpohybujeme město

Když jsme připravovali první setkání za Severkou, říkali nám, že to nebude fungovat. Ve spolupráci se Zdravým městem jsme vzali lavičky, stoly, požádali jsme kamarády ze Street sushi, aby nám pomohli s občerstvením a vyrazili jsme za vámi. Na vaše sídliště. Na místo, kde vy žijete a každý den řešíte stále stejné problémy. Politiky jsme vytáhli z kulturáku od kulatých stolů a sedli jsme si do centra problému. Sami jste si navrhli řadu možných řešení. Některá se dala realizovat (zbourat zeď, uklidit, odstranit nepořádek), některá ne (jako třeba koupit budovu Severky). Některá se třeba dořeší na dalších setkáních s vámi (dětské prvky, hřiště, odpočinková zóna). Takto se s vámi budeme setkávat každé tři měsíce. Se zástupci SVJ, aktivních spolků i jednotlivci.

Vytvoříme grant, ze kterého budou moci čerpat finance na akce na sídlištích. Když mohou znít vánoční koledy na náměstí u stromku, proč by nemohly znít také na sídlištích? Sportovní oddíly se mohou předhánět a pomáhat s rozpohybováním sídlišť. Děti se zapojít a postupně z nich mohou být úspěšní sportovci v některém z místních sportovních klubů. Mohou vzít do ruky hudební nástroje na sousedském jarmarku a postupně se dostat jako sólisté na náměstí na velké pódium, kde své umění ukáží celému městu. Příští rok už bez ohyzdného plotu. Akce na náměstí nesmí být za plotem. K tomu máme další areály.

Foto: Miroslav Zimmer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.