Lenka Hošková

Lenka KrausováSoučasné povolání:
učitelka základní školy

Váš věk:
45 let

Koníčky a záliby:
hudba, děti, cestování, sport a historické romány

Proč kandidujete v komunálních volbách 2014?
Hnutí Severočeší.cz pro mě představuje alternativu zavedených subjektů a věřím, že by se mohlo jednat o pozitivní změnu.

Vaše mimopracovní a mimopolitické aktivity:
Jsem muzikant,hraju na housle, klarinet a flétnu. V současnosti působím hlavně v orchestru města Štětí. Bavím se vedením kroužku flétniček při škole.

Co je vaším hlavním cílem? Co vás v místní politice nejvíce zajímá?
Mým cílem je prosadit používání selského rozumu tam, kde v současnosti vládnou zákulisní partajní jednání. Zajímá mě naplňování volného času dětí.

Jak byste toho chtěla dosáhnout?
V prvním případě řešení vidím v otevření vedení města veřejnosti – hlasování zastupitelů i radních tak, aby každý z nich nesl osobní zodpovědnost za své hlasování. V oblasti volnočasových aktivit je nutné nasměřovat investice a prostředky města k podpoře takových počinů ať soukromých, tak městských.

Jak byste popsala své působení ve městě za posledních 10 let?
Po mateřské jsem učila v Třebušíně a teď 10 let učím v Litoměřicích. Ve veřejném dění jsem se neangažovala, ale kontroverzní rozhodnutí radnice v poslední době mě nutí více sledovat kroky vedení města.

Co je největším problémem města?
Mnoho projektů postrádá spojení s realitou normálních lidí. Vadí mi obrovská preference podporyněkterých sportů na úkor kultury a dětí. Stále mi chybí nabídka volnočasových a neorganizovaných aktivit pro děti i mládež. Chci-li s dětmi někam během prázdnin, vyplnit jim smysluplně čas, aby nedřepěly u počítače, musím jinam – Ústí, Praha. Máme tady in-line dráhu, ale to je málo.

Vaše motto:
Děti jsou naše největší bohatství, peníze si do hrobu nevezmeme.

Kontaktní email: lenka.krausova@severocesi-litomerice.cz

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.