Marek Ženkl: Jak si představujete fungování radničních médií a diskusí?

13 Srpen 2014
Kategorie: Vaše otázky
13 srpna 2014, Komentáře 0

phoca_thumb_l_enkl_marek_05Marek Ženkl pracoval jako tiskový mluvčí na Ministerstvu pro místní rozvoj, zastupoval Česko obchodní inspekci či Dopravní podnik Ústeckého kraje. Zde jsou naše odpovědi pro tohoto odborníka s dvacetiletou praxí v oboru.

Radniční zpravodaj
Musíme dát mnohem větší prostor vedoucím úředníkům a potlačit politiky. Všechny politické strany zastoupené v zastupitelstvu budou mít prostor o rozsahu 1/4 strany, jasně označený (logo strany). Do toho se započítává i například slovo starosty.

Mnohem více prostoru dostanou zájmové organizace – ne jen městské – programy, úspěchy, pozvánky na utkání, koncerty atd.

Anonymní internetová diskuse  – internetové fórum
Znovuotevřít městské internetové diskusní fórum. Moderované bude místem, kde lidé dostanou rychlou základní odpověď od úředníka (ať již přímo, či přes tiskovou mluvčí). Registrovaní lidé musí mít funkční email. V případě, že bude příspěvek porušovat zákon, bude pisatel vyzván, aby dodal důkazy, či alespoň informaci od policie, že podal trestní oznámení. Pokud toto do 48 hodin nedodá, bude příspěvek archivován, zapsán do knihy dokumentů a uložen pro případné soudní spory apod.

Věcná kritika podporující další diskusi na jakékoliv téma bude samozřejmě vítaná a podporovaná.

Kulaté stoly
Mají fungovat jako sběr nápadů, nikoliv diskuse občan – úředník či občan – politik. Zástupci města zde nemají fungovat jako oponenti. Na kulatém stolu se naberou podněty a v radničních médiích (bod 1 a 2) se zveřejní a postupně se budou řešit a zveřejňovat komentáře, či diskuse.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.