Městská policie – na hovno!

12 Prosinec 2013
12 prosince 2013, Komentáře 0

Tak nejprve se omluvím za dvě „sprostá“ slova, která v dnešním zamyšlení použiji. Ale jinak to nepůjde. Má trpělivost má také své meze!

Poslední dobou si připadám, že v našem městě už jen kličkuji mezi lejny, která čtyřnozí přátelé těch dvounohých majitelů bez jejich povšimnutí produkují.

Třeba dnes ráno. Vyšel jsem si se svým malým dítětem na procházku. Bydlím na normálním sídlišti, kolem jsou rodinné domy, paneláky, trávníky a chodníky. Kousek dál je louka, kam teď na podzim chodí rodiče s dětmi pouštět draky. První lejno leželo asi dva metry od dveří, druhé o dva metry dál na rohu domu. Cestou na hřiště si dcera šlápla do dalšího a při čištění botičky bylo jiné omotané kolem kola kočárku. Na trávník jsem ji již nepustil a o louce si musí po minulé zkušenosti nechat zdát, protože to si tatítek přinesl tento exkrement na své botě. Tak a nebo podobně je to každý den už pěkně dlouho.

Naproti tomu – třeba každé dopoledne od 9 do 11 čtyři „měšťáci“ dbají nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a pořádku v Litoměřicích tím, že ony dvě hodiny kontrolují platbu desetikoruny za parkování na náměstí. To je 2920 hodin z fondu pracovní doby a našich daní. O posádce služebního vozu, který každý den slouží k posezení obou četníků u „cetrálky“ nemluvě…

Jistě, obecný zájem určitě je, aby každý dodržoval zákony a předpisy a onu desetikorunu každý parkující zaplatil.

Jenže jiný obecný zájem – vyšší je, aby chodníky, trávníky, dětská hřiště, Jiráskovy sady – prostě naše město nebylo „posrané“ zleva – doprava a od severu na jih. To těch pár nezaplacených desetikorun jako občan města oželím výměnou za lepší čistotu Litoměřic.

Nechtěl jsem tímto sloupkem napadat práci městských četníků. Pokud už něco, tak způsob řízení této pořádkové (nikoliv dopravně represivní) instituce. A v neposlední řadě pejskaře.

Budou-li Severočeši.cz mít možnost se podílet po komunálních volbách v roce 2014 na řízení Litoměřické radnice, jedno je jisté: vyhlásíme válku bezohledným občanům našeho města. A také změníme systém řízení pořádkové policie.

Nadpis tohoto sloupku tedy budiž výzvou k tomu, že i takové „přízemní“ záležitosti patří do repertoáru městské policie.

Lukáš Wünsch
autor článku je předsedou Severočeši.cz v Litoměřicích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.