Nabídku na koalici s ANO, Zelenými/Piráty a funkci starosty jsme odmítli

20 Říjen 2018
20 října 2018, Komentáře 0

Celé minulé volební období jsme se snažili informovat o našich aktivitách a určitě v tom budeme i nadále pokračovat. Navíc přidáme pravidelné každoměsíční Severočeské pivo, kde budeme odpovídat na vaše dotazy.

Co jsme ale po minulých volbách neudělali, byla informace o povolebním vyjednávání a plánovaných koalicích. Tentokrát se toho chceme vyvarovat a nejen, že tato jednání popíšeme zde, ale tato jednání budou také hlavním tématem prvního povolebního Severočeského piva 29.října.

A jak to tedy celé bylo?

Již na začátku tohoto roku jsme zveřejnili, že máme zájem o pokračování současné koalice. Toto jsme oznámili jak zástupcům ANO, tak Zeleným a Pirátům.

Hned v sobotu ve druhý den voleb v době, kdy byly jasné výsledky, jsme udělali první “kandidátské” hlasování. Všichni se mohli vyjádřit, zda jsou pro zachování současné koalice nebo máme začít vyjednávat s hnutím ANO. 100% odpovědí bylo, že máme vyjednávat s ODS. Toto jsme také hned zvěřejnili na našem FB profilu a ještě v sobotu v noci jsme se s ODS krátce sešli.

Vítězná ODS samozřejmě vedla svá další jednání s tím, že od nás věděla, že máme zájem o spolupráci a náš požadavek na neuvolněného místostarostu a radního. O našich prioritách jsme s ODS jednali již před volbami a věděli jsme jejich názor.

Následně přišla velmi zajímavá nabídka od ANO/Strany zelených a Pirátů, kteří nám nabídli pozici starosty a dalších dvou radních v jejich zvažované čtrnáctičlenné koalici, když s KSČM uvažovali na pozici uvolněného předsedy kontrolního výboru.

Přesto jsme museli o takto závažné nabídce nechat opět hlasovat a hlavně dát na vědomí všem našim kandidátům.

Hlasování proběhlo velmi rychle a poměrem 20:1 bylo kandidáty odhlasováno, že se pokračuje v jednání s ODS. O tom jsme neprodleně informovali zástupce ANO a následně výsledek zveřejnili na našem FB profilu.

Toto vše proběhlo během týdne před druhým kolem senátních voleb.

V úterý dopoledne jsme měli již oficiální jednání se zástupci ODS, kde jsme již pouze potvrdili, že chceme prosazovat naše priority, které jsme měli v předvolebních novinách, včetně většího zapojení opozice do chodu města a snahu o zlepšení komunikace.

Ve středu 17.10. ráno bylo podepsáno memorandum o spolupráci za hojné účasti médií.

A teď nás čekají čtyři roky, kde bude snad méně hádek u soudů a více diskusí na Severočeských pivech či jiných podobných setkáních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.