Náš tým má nové tváře

29 Říjen 2017
29 října 2017, Komentáře 0

Volby do poslanecké sněmovny se týmu Severočechů nijak netýkaly a naši lidé si tak vybírali podle osobních sympatií k jednotlivým stranám či konkrétním kandidátům. Zároveň ale stále pracujeme v komunální politice, v radě, zastupitelstvu, komisích či výborech. Stále jsme vidět mezi lidmi v Litoměřicích.
Třeba se někdo z vás účastní čtvrtmaratonů pořádaných Jindrou Sýkorou a spolkem KROKUDY. Třeba navštěvujete jarmarky v parku Václava Havla, které spolupořádá Honza Dostal a s manželkou provozují kavárnu FérKafe podporující myšlenku férového obchodu. Kdo máte rádi divadlo, tak jste možná opět podpořili pěstouny na benefičním divadelním festivalu, kde je Roman Munčinský, principál Hynkova hravého divadla již osmým rokem stále vůdčí osobností. Důležitým pilířem týmu s bohatými zkušenostmi z organizace benefičních akcí, získávání peněz pro litoměřický hospic, z prostředí litoměřického sborového zpívání, je Irena Vodičková, nyní koordinátorka aktivit Zdravého města Litoměřice. Významnou posilou je litoměřický rodák a patriot, fotograf, pivavařič, ale hlavně známý optik Petr Klingr, který se zajímá o staré Litoměřice také proto, abysme se vyvarovali případných chyb našich předků.
Pokud máte rádi sport, tak jste si nenechali uniknout mistrovství světa v hokejbalu, které uspořádal Jirka Skřivánek, hlavní postava litoměřického hokejbalu a člen výkonného výboru Slavoje Litoměřice. Možná se vám stalo, že jste si prošli město s Ondrou Přecechtělem, který je zároveň pracovníkem infocentra a každý den se tak potkává s turisty. Případně se vás možná snažil získat k „dobrovolnictví“, protože Ondra jedná s firmami a institucemi a snaží se je přesvědčit, že pomáhat druhým je skvělá věc. Zástupkyni ředitele Severočeské galerie výtvarného umění a naši zastupitelku Olgu Kubelkovou zná mnoho z vás. Třeba i proto, že rodiče stále zastupuje v radě rodičů na gymnáziu Josefa Jungmanna. Ten, kdo je asi nejčastěji vidět a slyšet je náš „hlas v radě města“ – radní Lukas Wunsch. Lukas má mnoho aktivit a snaží se být u všeho. Je naším politikem, který rád chodí mezi lidi a ochotně diskutuje na libovolné téma, které je zajímá. Je tím, kdo se nebojí chodit na úřad s vizemi a s různými nápady. Každého si rád vyslechne s jeho problémem a tomu, kdo potřebuje otevírá dveře na radnici k jednotlivým úředníkům ze všech odborů. Je tím, kdo se snaží bojovat za naše město všude a vždycky.
Na naší kandidátce je plno dalších zajímavých lidí, Judith Kovářová předává své bohaté zkušenosti žákům střední školy, zaroveň se jako maskérka podílela na řadě televizních natáčení, vyhrává evropské i světové soutěže. Petr Hošek pracuje jako učitel a je zástupce ředitele Masarykovy základní školy. Podílí se na mnoha historických akcích v regionu se skupinou historického šermu Soldáti. Honza Fibich, který je tělocvikářem na ZŠ Boženy Němcové, Pepa Kalina, který v rodinné firmě zaměstnává necelou stovku lidí a JOTIS je nedílnou součástí města, Jana Wunschová, předsedkyně Klubu českých turistů v Litoměřicích stále vymýšlí další a další výlety pro turisty, bývalá starostka obce Valkeřice Petra Vaňková, která se nedávno přistěhovala do našeho krásného města a jako starostka se zkušenostmi s vedením obce, chce být aktivní i u nás. Vláďa Foud, konstruktér ve firmě TPC stále navrhuje užitkové elektromobily, Milan Houdek učí angličtinu ve Straškově a zvyšuje si kvalifikaci a rozhled v ochraně životního prostředí, když studuje vysokou školu zaměřenou na ekologii ve velkých firmách. Honza Klíma je stále náš odborník na IT a technolog analytik České pošty. Dále k našemu týmu patří Marcel Husák, Karel Honsch, Pavel Červinka, dále náš odborník na obnovitelné zdroje energie Jirka Foukner, který postupnou změnu geotermálního projektu na projekt vědecký uvítal a nad jeho ekonomickými přínosy polemizoval již dlouho před komunálními volbami 2014. Náš tým je ale zajímavý také pro mladé a starostka zastupitelstva mládeže Maruška Hervertová je pro nás nejen důležitým zástupcem nastupující generace politiků, ale hlavně důkaz, že i mladí se o dění ve městě aktivně zajímají a je potřeba jim politiku přiblížit a více otevřít. A právě proto chceme, aby si sama vytvořila tým mladých začínajících politiků, se kterými by ráda v budoucnu spolupracovala.
Toto je tým Severočechů. To jsme my, Váš hlas v radě města. Lidé, kteří jsou stále s vámi ve městě. Potkáváme se v parcích, obchodech, hospodách, na různých sportovních a kulturních akcích. A v tom chceme dál pokračovat a stále být tou partou, která vám pomůže otevřít dveře na úřad, když budete potřebovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.