Jan Dostal

Dotik_800Současné povolání:
Majitel Litoměřicko24.cz, Regionální televize Ústecko a příležitostný barista v kavárně Fér Kafe v parku Václava Havla
Váš věk:
40

Koníčky a záliby:
Fotbal, turistika, jurta a vše kolem pobytu v přírodě

Proč opět kandidujete v komunálních volbách?
V našem prvním volebním období to byl spíše pokus, zda uspějeme a budeme moci ve městě spolurozhodovat. V tomto volebním období už beru svou kandidaturu jako závazek vůči lidem, kteří nám celé čtyři roky fandili, kteří kandidovali a nevěděli, do čeho jdou. Těm, které jsem potkal nejen díky politice. Ale také vůči všem, kterým se snažíme pomáhat v jejich aktivitách.

Vaše mimopracovní a mimopolitické aktivity:
Alespoň dvakrát týdně si zahraji rekreačně fotbálek. Po dvaceti letech jsem se vrátil k aktivnímu fotbalu a nastupuji za Litoměřicko „D“. S manželkou provozujeme kavárnu Fér Kafe v parku Václava Havla a společně i s dětmi se bavíme postupným zvelebováním zahrady v Homoli u Panny, kde máme postavenou mongolskou jurtu.

Co je vaším hlavním cílem? Co vás v místní politice nejvíce zajímá?
V minulém období to byla transparentnost. Jsem přesvědčen, že se toto podařilo zajistit. Město je mnohem otevřenější, předává veřejnosti mnohem více informací, Severočeši jsou připraveni kdykoliv odpovědět na jakékoliv otázky a díky tomu, že jsme „hlasem v Radě města“, tak máme přístup ke všem důležitým informacím.

V tomto období bych rád zapracoval na lepší komunikaci mezi zastupiteli, mezi politickými stranami apod.

Jak byste toho chtěl dosáhnout?
Například úplně novou koncepcí participativního rozpočtu, která přináší větší zapojení zastupitelů a umožní veřejnosti lépe komunikovat se svými zvolenými zástupci nad zajímavými projekty. Ke spolupráci jsem přizval mladé politiky – studenty litoměřických škol. Od této spolupráce si také slibuji více slušnosti v politice.

Jak byste popsal své působení ve městě za posledních 10 let?
Předávání informací široké veřejnosti, podařilo se nám oživit park Václava Havla a zrealizovat pár zajímavých turistických projektů, jako je naučná stezka na Mostné hoře a další.

Co je největším problémem města?
Jako každé jiné město mají i Litoměřice své problémy. Žádný ale není tak významný, aby odradil lidi od rozhodnutí v Litoměřicích bydlet. Z pohledu komunálního politika tak beru za největší problém špatnou komunikaci napříč politickým spektrem. Společně se dá udělat mnohem více.

Vaše motto:
Každý je nahraditelný.

Kontaktní email: jan.dostal@litomericko24.cz

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.