Jindřich Sýkora

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jindřich Sýkora: „Horolezčit v Litoměřicích? Proč ne…“

Jindřich Sýkora – 30 let, obchodní manažer pojišťovny, horský průvodce, ženatý, 1 dítě, od narození žije v Litoměřicích. Koníčky, záliby: sport, horolezectví, pořádání sportovních akcí.

Na čem byste se chtěl prostřednictvím sdružení podílet?

Blízké je mi odvětví sportu, nikoli ovšem masového, který je podle mě až moc protěžován, spíš tedy malé, menšinové sporty, třeba horolezectví, které mám rád. Do budoucna bych se chtěl podílet na zlepšení podmínek pro takové sporty. Ono to zní divně, Litoměřice a horolezení, že? Ale proč bychom tady nemohli mít třeba kvalitní horolezeckou stěnu. Pokud by byly prostory, finance, vhodná konstelace hvězd, klidně by u nás mohlo vzniknout lezecké centrum. A pak třeba i horolezecký festival.

Váš vztah ke komunální politice?

Nemám v ní žádné zkušenosti a ani žádné ambice. Spíš budu rád, když svými nápady přispěji k něčemu, co se potom bude ve městě realizovat, ať už je to výstavba či úprava sportovišť, pořádání různých akcí apod. V Litoměřicích se pořád něco děje, v tomhle jsme před mnoha i většími městy. Jen si myslím, že pořadatelé i těch pro někoho méně významných akcí by mohli mít větší podporu. Aby nebyli odbýváni s poukazem na to, že ‚tohle nikoho nebude zajímat‘.

V Severočeších jsem našel fajn partu lidí, kteří znají své město, mají ho rádi, vědí, co potřebuje a jsou ochotni pro to něco udělat, což v praxi častokrát dokázali. Líbí se mi, že neustále přicházejí s různými náměty a nápady, ke kterým bych i já chtěl přispět. Aktivně se do dění zapojuji třeba pořádáním závodů, organizací cestopisných přednášek a filmů. Pořádám běžecký čtvrtmaratón – teď počátkem září bude už čtvrtý ročník, takže vím, co je s tím za starosti a papírování. V programu sdružení je takový nápad, který se mi moc líbí – totiž že by jeden z radních byl jakýmsi ‚styčným důstojníkem‘ mezi pořadateli a městem. Myslím, že by se tím organizace (a to nejen sportovních) akcí výrazně zjednodušila a zpružnila.“

 

 

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.