Jiří Skřivánek

Jirka_300

Jiří Skřivánek: „Chceme mladé přitáhnout ke sportu“

Jiří Skřivánek, 45 let, řidič sanitního vozu v rodinné firmě, předseda oddílu hokejbalu v rámci Slavoje Litoměřice, viceprezident evropské sekce světové hokejbalové federace , šéftrenér českých reprezentačních týmů, generální manažer klubu.

Mou ‚parketou‘ v Severočeších je oblast sportu. Vzhledem k tomu, že už téměř dvacet let dělám v Litoměřicích hokejbal, tak je mi pochopitelně blízký především tento sport. S přispěním města se nám podařilo vybudovat pro náš oddíl krásný, útulný areál, kam se ale sjíždějí na soustředění i juniorské a seniorské reprezentace . Na rozvoji sportu se chci pochopitelně dál podílet, jde mi ale o to, aby svou jistotu měly nejen tzv. velké sporty, hokej, basketbal, fotbal…, které mají svým způsobem VIP postavení, ale aby na podporu města z rozpočtu dosáhly i ‚menší‘ sporty, které mnohdy živoří a bojují o své přežití.

Jak bych jim v tom mohl pomoci? Už se zúčastňuji jednání komise sportu, kde momentálně vytváříme dlouhodobou koncepci rozvoje. Mou snahou je, aby se víc pamatovalo na zmíněné ‚menší‘ sporty. To vše hlavně chce mluvit s lidmi otevřeně, nebát se říci svůj názor a pak se na něčem dohodnout. V tomhle by politika měla jít stranou. Každý tam sice jsme za nějakou stranu, hnutí, sdružení, ale koneckonců mělo by nám jít o společnou věc. Podpořit každou snahu o pohybové aktivity. Je to žádoucí i proto, že klesá ‚fyzička‘ dětí a mládeže. Chceme je ‚vytáhnout‘ od počítačů a digitálních her ke hrám skutečným – na sportovním poli. Pamatuji si, že jako děti jsme přiběhli domů ze školy, pohodili tašku, popadli míč, hokejku, kolo a šli hrát, běhat, jezdit, hýbat se… Dneska abyste děti k pohybu přímo přemlouvali. Takže mi jde o to hledat a prosazovat zajímavé aktivity, aby se tohle změnilo a abychom mládež přitáhli zpět ke sportování. A vůbec to nemusí být sport vrcholový či výkonnostní.“

 

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.