Karel Honsch

Karel HonschSoučasné povolání:
Invalidní důchodce od roku 2009, předtím OSČV (projektant)

Váš věk:
60 let

Koníčky a záliby:
Turistika (vysokohorská turistika), cykloturistika, práce s dětmi

Proč kandiduji v komunálních volbách 2014:
Chtěl bych více prosadit podporu rodin s dětmi. Být při rozhodování, co a jak se bude rekonstruovat, tak aby výsledek byl prospěšný v��em ob��anům města. Umožnit občanům spolupodílet se na rozvoji města (třeba referendum).

Moje mimopracovní a mimopolitické aktivity:
Snažím se aktivně pracovat v KČT. Rád jezdím na kole. Společně s rodinou jezdím po naší vlasti a obdivuji naše památky.

Co je mím hlavním cílem? Co mě v místní politice nejvíce zajímá?:
Jak se říká „rodina je základ státu“ a tak chci více prosadit, aby město vynaložilo větší úsilí i finančních prostředků pro podporu rodin s dětmi (školky, jesle). Podpořit více mimo školní činnost. Myslím tím zájmové výchovné organizace (například TOM, junák, pionýr a jiné organizace). Samozřejmě také sportovní oddíly. Spravedlivě rozdělit finance mezi všechny tyto organizace.

Jak bych chtěl toho dosáhnout? Jak bych popsal své působení ve městě za poledních 10 let?:
Jak dosáhnout onoho úkolu? Podle mě jen poctivou prací, hovořit s lidmi a také být příkladem pro ostatní. Umět naslouchat ostatní a být též sebekritický, ne vždy se vše povede na poprvé.
Co se týče mého působení v posledních letech ve městě nebylo velmi aktivní. Před 5 lety jsem prodělal dvě těžší operace páteře, které mi pak znemožnily být aktivní jak v práci tak i mimo ní. Předtím jsem byl aktivní víc v projektování a měl jsem tu čest být spoluautor při některých projektech, které zkrásněly naše město. Například nasvícení městské věže, střed města, kalich a naposledy i nový park u kulturního domu. Jiné aktivity jsem neměl.

Co je největším problém města?:
Těžká otázka. Podle mě to je neochota komunikovat s lidmi. Umět jim naslouchat, i když to je někdy složité. Připadá mi, že po volbách si jednotliví vítězové rozdělí posty a pak je už názor lidí nezajímá. Prostě vládnou sami. Nemají zájem s lidmi už hovořit.

Moje motto:
Práce – Oběť – Láska

Popis pod foto:
S úsměvem a s mladím jde vše líp……

Kontaktní email: karel.honsch@severocesi-litomerice.cz