Libor Uhlík - náš kandidát do Senátu

0001747687-ustek-den-remesel-a-oslava-vzniku-ceskoslovenske-republiky-masarykSrdcař, který chce (a umí) lidi stmelovat

Ačkoli každoročně pořádám „Piráty na jezeře“, ve straně toho jména určitě nejsem. Andělům sice straním, ale hlavně jako organizátor sletů z kostelní věže při Úštěckém adventu. A Masaryka a výročí republiky u nás slavíme proto, že mě k tomuto muži a k mé vlasti jímá hrdost a obdiv,“ říká s úsměvem vousatý muž s milou tváří, který během téměř dvaceti let odvedl na Úštěcku neuvěřitelný kus práce. O Liboru Uhlíkovi přátelé a známí vědí, že je srdcař. Jinak by se ani nepustil do něčeho, co jiní v místě, kde žije, pokládali za bláhové, nemožné či neživotaschopné… On svou pracovitostí, laskavostí, trpělivostí a schopností stmelovat lidi dokázal opak.

S přáteli založil a udržuje tradici úštěckých jarmarků a zmíněných „Pirátů“, kam se sjíždějí milovníci romantiky a šermíři z celé republiky. V Galerii U brány připravil více než stovku výstav českých výtvarníků a zajímavých osobností kultury. V nedaleké České Lípě zavedl a dodnes organizuje vyhlášené farmářské trhy. Všechny tyto akce v průběhu celého roku oživují nejen Úštěk, ale i širší okolí a lákají do regionu desítky tisíc návštěvníků !

Dělá mi radost, když můžu pro své spoluobčany něco udělat. S tím jsem začal a určitě v tom chci pokračovat, ať už jako pořadatel, galerista, malý podnikatel, nebo i jako senátor, samozřejmě dají-li mi lidé důvěru,“ tvrdí Libor Uhlík, který se rozhodl vstoupit do politiky.

7150752-Úštěk_oslavy_státnosti_a_řemesel__příjezd_prezident_MasarykVždy jsem se snažil lidi dávat dohromady, hledat společnou řeč i přes rozdílné názory a tábory. V dnešní rozdělené společnosti to považuji za velmi důležité a budu na tom pracovat na všech úrovních,“ říká o jednom z důvodů pro své rozhodnutí.

Nejsem naivní, znám život z různých stran… Jako brigádník, dělník či technik, jako pedagog i jako malý podnikatel. Heslem ‚nebát se a nekrást‘ se řídím celý život. A také nelhat kvůli svému prospěchu, neohýbat záda, stát na straně práva, demokracie, slušnosti a zodpovědnosti. A mít nějakou vizi ve všem, co dělám,“ tvrdí Libor Uhlík, který se za minulého režimu nebál účastnit protirežimních aktivit, z nichž některé i organizoval. Kus práce je za ním vidět i poté, co se stal zastupitelem a radním. Všechny dosavadní zkušenosti z komunální politiky, podnikání, z kulturních a společenských aktivit by rád uplatnil i v prostředí senátu.

4473951-Úštěk_kultůra_výstava_galerie_U_brány_výstava_fotografií_zpěvačka_Eva_Pilarová_vystavuje_své_fotografieNaše země je na rozcestí. Nechci, aby vítězil populismus politiků, kterým jde jen o vlastní prospěch, populismus, který míří na nejnižší pudy lidí. Jsem hrdý Čech, s přesvědčením, že patříme do Evropy, nikoli na východ. Věřím ve schopnosti, inteligenci a slušnost většiny českých lidí i části politické elity. Potřebujeme silnější střední třídu, počínaje živnostníky až po lékaře a zdravotní sestry. Vím také, že Litoměřicko a Slánsko jsou svébytnými regiony s lidmi, kteří potřebují zastání i konkrétní pomoc zdatného senátora. V obcích, městech, ve spolcích, bez rozdílu i bez ohledu na politickou příslušnost. Na tom chci se všemi podobně smýšlejícími intenzivně pracovat,“ říká s odhodláním Libor Uhlík.

——————————————————————————————-

Libor Uhlík 

7017780-Úštěk_piráti_bitva__jezero_Chmelař_tradiční_bitva_pirátu_2016

(52 let) narozen v roce 1965 v Litoměřicích, kde také s rodiči a svými dvěma bratry vyrůstal. Absolvent Střední průmyslové elektro v Chomutově. Po vojně technik u spojů, pak jako vychovatel a učitel na zemědělském učilišti. V té době založil v Litoměřicích pobočku Českého svazu ochránců přírody. (Tyto i jeho dřívější protirežimní aktivity, především styk s disidenty, neunikly pozornosti StB.)

Pedagogické vzdělání si L. Uhlík prohloubil dálkovým vysokoškolským studiem, které však dokončil jen částečně – v té době založil rodinu, začal podnikat a přestavoval dům. Bydlí v Úštěku, podniká také v Lovosicích, Litoměřicích a Děčíně. Má tři dospělé děti – nejstarší (nevlastní) dceru Markétu, která je právnička, nejmladší Libuši (bývalá mistryně světa v hiphopu), která je učitelka, prostřední syn Libor (bývalý žákovský a juniorský reprezentant v judu) je inženýr ekonomie a manažer.   

Video Rozhovor s Liborem