Olga Kubelková

Olga KubelkováSoučasné povolání:
Edukátorka a zástupkyně ředitele v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích

Váš věk:
50

Koníčky a záliby:
Sport pasívní i aktivní (kolo, in line brusle). Mám ráda staré české komedie a seriál Teorie velkého třesku. Pokusem a někdy i omylem zvelebuji zahradu.

Proč kandidujete v komunálních volbách?
V současném volebním období pracuji jako zastupitelka. Do politiky jsem vlétla plná optimismu, abych zjistila, že některé věci nejdou zdaleka tak rychle, jak bych si přála já i občané. I proto bych ve své práci ráda pokračovala.

Vaše mimopracovní a mimopolitické aktivity:
Vadí mi nesystematická plánovaná rekonstrukce zeleně ve městě. Řada stromů, které prošly tzv. hlubokým řezem dnes vypadá jako vrba (ulice Rooseveltova, Osvobození, Sokolovská). Nevhodná výsadba proti velitelství v ulici 5. května, jejíž zbytky musely být vykáceny. Máme jednu z nejkrásnějších alejí ve městě od ulice Rooseveltova až pod Mostnou horu, která je řadu let díky hlubokému řezu v dezolátním stavu. I nadále se proto budu ptát na každý špatně ořezaný a pokácený strom.

Co je vaším hlavním cílem? Co vás v místní politice nejvíce zajímá?
Ráda bych se i nadále zabývala kulturou. V Litoměřicích existuje mnoho úžasných divadelníků, hudebníků, výtvarníků a fotografů. Ráda bych, aby byli více vidět a měli lepší podmínky pro svou práci. Ke kultuře je blízký i cestovní ruch. V roce 2019 bude město slavit své 800. výročí vzniku. Ráda bych se na této události podílela svými zkušenostmi tak, aby to byla stejně nezapomenutelná oslava jako před padesáti lety.

Jak byste toho chtěl dosáhnout?
Hlavně aktivním přístupem.  Při akcích v galerii se snažím primárně oslovovat místní účinkující. Nabídnu také své zkušenosti, pokud o ně bude zájem, do pracovní skupiny k výročí založení města.

Jak byste popsal své působení ve městě za posledních 10 let?
Hodně lidí mě zná s akcí jako je Muzejní noc, Dny otevřených dveří a jsem ráda, že se po dvou letech opět vracíme jako galerie k Vítání jara a snad i Dnu dýní. I když je to moje práce, mám ji ráda a snažím se návštěvníkům v galerii připravit kvalitní akce, na které se dlouho nezapomíná.

Co je největším problémem města?
Město je atraktivní pro turisty, ale zdaleka nevyužívá celý svůj potenciál, i když snad svítá na lepší časy. Chybí orientační systém pro turisty ve městě a v zimě atraktivní zázemí pro rodiny s dětmi.

Vaše motto:
Nač stahovat kalhoty před brodem. Ke všemu se snažím přistupovat realisticky, ale i s odvahou.

Kontaktní email: olga.kubelkova@seznam.cz

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.