Petr Klingr

PetrKlingr400

Petr Klingr: „Dám na zdravý selský rozum“

Petr Klingr – 54 let, rodilý Litoměřičan, ženatý, 2 odrostlé děti, optometrista-optik. Záliby, koníčky: fotografování, staré knížky a mapy, vaření piva, litoměřické pivovarnictví.

Co vidím jako nedostatek Litoměřic je nevyužitý potenciál v turistickém a cestovním ruchu. Litoměřice jako zajisté jedno z nejkrásnějších měst v republice v něm silně pokulhává. A pak také řešení dopravní situace ve městě, hlavně parkování, které je opravdu velký problém. Ale to už je tady ohraný ‚evergreen‘. Vadí mi také v jakém stavu je okresní muzeum. Že u nás nevycházejí téměř žádné sborníky. Když to porovnám třeba s muzeem v České Lípě, připadá mi, že se vůbec nestaráme o historii našeho města. Jinak jako občan se v Litoměřicích cítím dobře, pohodlně a jsem tu spokojený.

Moje záliba mě čas od času zavede do světa, i když většinou spíš do toho jakseříká ‚rozvojového‘. Takže nápady odtamtud moc neposloužím. Ale přece jen je něco, co mi tady chybí, co bych si tu přál, co ale, bohužel, nelze odtamtud dovézt. Pokora, skromnost a tolerance.. Připadá mi, že tamní lidé, než by se šli fackovat, tak se víceméně v klidu dohodnou. Tady na sebe lidi křičí, rozčilují se a facky a rány jsou argumentem, bohužel, někdy ne tím posledním….

Zkušenosti v komunální politice nemám. Dal bych v ní spíš na ‚zdravý selský rozum‘. A proč jsem vstoupil do sdružení? Upřímně – protože mi přišlo už skoro zbytečné nadávat na politiku někde v hospodě, nebo po facebooku a dalších sociálních sítích. Ale zkusit do toho jít a říct si z očí do očí, co si o té které věci, problému, záležitosti myslím, co bych chtěl a co pro to můžu udělat.“

Rozhovor s Petrem Klingrem o focení v Kyrgyzstánu

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.