Václav Červinka

VaclavCervinka

Václav Červinka: „Pálí mě nepořádek ve městě!“

Václav Červinka – 69 let, litoměřický rodák. Ženatý, tři děti. Civilním povoláním chemik-strojař, nyní v důchodu. Koníčky: kdysi jachting, až dosud turistika – je místopředsedou litoměřického Klubu českých turistů.

Jeden čas jsem sledoval ve městě nešvary ohledně parkování a pořádku. Některé nepravosti jsem si i fotil, abych na to mohl upozorňovat. A jitřilo mě to… možná až moc. Nevím, jestli jinde na to jdou jinak? Byl jsem nedávno třeba v Turnově, nebo v Olomouci, kde žije mnohem víc lidí, ale takový nepořádek jako u nás jsem tam neviděl. Je to lidmi, nebo je líp zajištěn úklid? Někde třeba zjistíte, že tam chybí odpadkové koše. Nebo jsou přeplněné kontejnery a frekvence jejich odvozu je nedostatečná.

Jako pejskaře se mě dotýká‘  „vodítková vyhláška“, čili vodítko metr padesát pro pejsky. Řeknu to slušně: tohle opatření není až tak dokonalé. Myslím, že drtivá většina pejskařů, když přechází přes cestu, silnici apod., a vidí cyklistu, bruslaře, koloběžkaře, tak hned zareaguje. Zvlášť ve městě, kde musíte být pořád ve střehu. Na ostrově, kde psi mohou volně pobíhat, tam je to ale jasné.

Na činnosti Severočechů jsem se zatím nijak nepodílel, chystám se… Jsou mi sympatičtí především tím, že chtějí na městě víc zapracovat. Aby vypadalo líp, aby si lidi připadali, že jsou tady opravdu doma. Nejbližší mi je, podobně jako kolegyni Janě Wünschové, turistika. Chceme zjistit, jak a čím bychom spolu s městem mohli být nápomocni oživení Mostky. Kdysi byla Mostná hora víc zarostlá, rostly tam traviny…ale taky si myslím, že dřív se tam víc uklízelo. Dneska pod spadanými listy nic neroste, je to skoro mrtvá hlína. Jako dřív se tady do trávy neposadíš, žádná tu není. A laviček taky moc ne…

Jako klub turistů máme každý rok výroční schůzi…schází se nás kolem 170-180 členů. Pozvali jsme radního na naši schůzi. Přišel a lidi to kvitovali s povděkem. Dozvěděli se aktuální věci. Třeba s předstihem to, že se bude stavět cyklověž pro bezpečné parkování kol. Schůzky s radním, nebo ‚radní na telefonu‘ jsou a budou určitě prospěšnou záležitostí a doufám, že Severočeši to ještě zdokonalí.“

 

Kontaktní email: vasa.cervinka@seznam.cz

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.