Nebuďte lhostejní k nepořádku. Udělejte ze svého města Lepší místo

20 Únor 2014
20 února 2014, Komentáře 0

Litoměřicko – Pro diváky Regionální televize Litoměřicko není možnost elektronicky upozorňovat na drobné nedostatky ve městě žádnou novinkou. O elektronickém systému mluvil již v pořadu Na slovíčko s… Lukas Wunsch. Jedním z těchto systémů je velmi propracovaná aplikace Lepší místo, za jejímž vznikem stojí Jiří Rozvařil z Poděbrad se svým týmem. Jeho heslem je čínské přísloví “nenadávej na tmu, zapal svíčku”. Proto Lepší místo svítí.

Jedná se o neziskovou službu s internetovou a mobilní aplikací, díky níž nemusíte ztrácet čas docházením na úřad nebo stížnostmi na anonymních fórech či sociálních sítích. “Na webu nebo v aplikaci “Lepší místo” můžete jednoduše zadávat své tipy. Konkrétní věc stačí vyfotit, krátce popsat a přidat jako nový tip. O zbytek se postará … Lepší místo,” popisuje fungování systému Hana Kružíková. Ta se také stará o chod projektu.

Regionální televize Litoměřicko, Ústí nad Labem i celoplošná Regionální televize CZ bude mediálním partnerem projektu a bude se snažit o maximální propagaci myšlenky “Lepší místo”.

“Systém je krásně jednoduchý. Chytrý telefon má již mnoho lidí, internet téměř každý a poslat fotku umí drtivá většina uživatelů počítačů. Se zlevňováním internetu v mobilu je tak podobná mobilní aplikace velmi silným nástrojem ke zlepšování komunikace s úřady. Proto se budeme snažit maximálně spolupracovat s Lepším místem nejen při propagaci aplikace a myšlenky, ale také zveřejňováním jednotlivých tipů,” uvedl majitel Regionálních televizí Litoměřicko a Ústí nad Labem Jan Dostal.

Aplikaci je možné využívat na telefonech s operačními systémy Android a iOS a na internetu na adrese www.lepsimisto.cz. Je určena na upozorňování na drobné problémy v regionu. Úřady se tak mohou mnohem rychleji dozvědět o rozbité laviččce, díře v chodníku nebo povaleném koši. Naopak vůbec neřeší věci, které bývají součástí předvolebních kampaní a politického boje, jako jsou mnohamilionové investiční záměry vedení měst.

“Pokusíme se systém začít využívat zejména pro udržení kvality naší Labské stezky. Je jasná, že naši úředníci nemohou být všude a lidé se často bojí volat, nebo prostě neví kam. Toto je pro nás výborná šance, jak se o dozvědět právě o drobných závadách, které je možné řešit velmi rychle a operativně,” slibuje krajský radní Jan Szántó aktivní využívání Lepšího místa i v Ústeckém kraji.

“Doufám, že i naše kampaň přispěje k masivnímu rozšíření této skvělé aplikace a více lidí “přestane nadávat na tmu a zapálí svíčku”,” dodal Jan Dostal.

AUTOR: MAREK HÝŘ

Comments are closed.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.