O sociální oblasti diskutujeme s odborníky

7 Květen 2014
Kategorie: Co se událo
7 května 2014, Komentáře 0

Severočeši.cz pokračují v setkávání s odborníky z jednotlivých odvětví nutných ke kvalitnímu chodu města. Tentokrát přijali pozvání Petra Smetanová a ředitel Naděje Litoměřice Aleš Slavíček, aby se podělili o své praktické zkušenosti ze sociální práce. Hlavním tématem setkání měly být původně sociální firmy. V několika hodinovém setkání ale účastníci diskutovali o mnoha stránkách sociální práce, možnostech terénních pracovníků nebo dokonce myšlence přestěhování části městské policie do kasáren, kde by v budoucnu mohly vzniknout sociální byty.

„S kolegy jsme zjistili, jak rozsáhlý systém vůbec sociální oblast je a co všechno ovlivňuje. Naděje je organizace, která je velmi aktivní a úspěšná v získávání jiných zdrojů financování a právě tyto zkušenosti jsou pro nás velmi důležité. Snažíme se lidem ve městě nabízet jiná řešení a naše vize. Je pro nás proto důležité setkávat se s takovými lidmi, jako je právě Petra Smetanová či Aleš Slavíček. Tedy lidmi na pravém místě,“ popisuje setkání místopředseda Severočeši.cz v Litoměřicích Aleš Kodytek.

Spokojeni se setkáním byli také oba hosté. Již nyní získali od případných budoucích politiků jasný signál, že považují sociální systém v Litoměřicích za výborně fungující a historicky velmi dobře nastavený.

„Na chod těchto organizací město vydává bez mála dvacet miliónů korun a jsou to velmi dobře investované peníze. Chceme spolupráci ještě dál rozšířit a vytvořit možnosti k motivování klientů těchto organizací, aby se například podíleli na úklidu města. Jedním z nápadů je například podpora sociálních bytů, kde by velmi aktivní pomocníci získali slevu na nájmu. Proto se také chceme dál setkávat s odborníky, kteří nám mohou předat další cenné informace,“ říká Olga Kubelková.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.