Otevřenost úřadu je základní slušnost k voličům

3 Červen 2014
Kategorie: Naše názory
3 června 2014, Komentáře 0

lupa

Jako základní právo občana a slušnost k voličům všech politických stran považují Severočeši.cz jednu z hlavních priorit, kterou budou chtít od listopadu prosazovat v městském zastupitelstvu. Tou je maximální otevřenost úřadu vůči občanům.

„Obyvatelé města by měli být naši partneři ve vedení úřadu. Musí mít v podstatě stejné informace, které mají úředníci a politici v zastupitelstvu. Pouze to může zajistit, že se například na jednání zastupitelstva vrátí lidé a budou chtít diskutovat o jednotlivých projednávaných bodech,“ vysvětluje předseda organizace Severočeši.cz v Litoměřicích a člen předsednictva Severočeši.cz Lukas Wünsch. „Samozřejmě si uvědomuji, že jednání pak nebudou trvat hodinu, ale zaberou úplně jiný čas.“

Mezi základní body, které budou chtít Severočeši.cz prosadit, patří zveřejňování smluv na internetu, bezproblémové podávání informací bez nutností využívání zákona 106 o přístupu k informacích, rozklikávací rozpočet všech organizací s minimálně 50% podílem města, povinná transparentnost příjemců dotací (zveřejnění vyúčtování dotace), pravidelné informování o postupu řešení problémů vzešlých z kulatých stolů či jiných diskusí.

Změnit by se mělo také internetové diskusní fórum na městských stránkách, či obsah radničního zpravodaje. „Moderovaná diskuse, byť anonymní, může vést ke zlepšení chodu úřadu a je tedy také nutná. V Radničním zpravodaji by měl vzniknout větší prostor pro propagaci kultury, sportu nebo aktivit neziskových organizací. Čtenář si bude moct více číst o práci svých úředníků, kteří se budou prezentovat, ale zároveň také budou ručit za svou práci. V každém čísle bude také anketa Zdravého města na aktuální téma. Politické strany kandidující do zastupitelstva budou mít svůj prostor určený k prezentaci svých vizí, “ popisuje plánované změny v městských médiích Jan Dostal z hnutí Severočeši.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.