Petr Panaš (Strana zelených) se nás ptá na diskusní fórum

10 Prosinec 2017
Kategorie: Vaše otázky
10 prosince 2017, Komentáře 0

Petr Panaš: Mohu se tedy ještě k tématu zeptat na bod z programu Severočechů – Litoměřice, se kterým jste šli do voleb? Ptám se zejména proto, že jste členy koalice a máte možnost své programové priority prosazovat mnohem lépe než opozice. Cituji: – uvolnění využití internetové diskuse
Zrušení přísného ověření diskutujících, případně rozdělení sekcí na sekci s přísnou kontrolou a garantovanou odpovědí zástupců města a volnou diskusí (s jasně nastavenými pravidly a moderátorem)

Jan Dostal: Jistě. Celé jsme navrhli, diskutovali se správcem webu litomerice.cz a dohodli se, že náš systém je technicky proveditelný. Později ale přišla velká podpora a rozvoj FB města, kde je i podle mě diskuse přehlednějši, volnější a celkově se může dostat k mnohem většímu množství lidí. Proto jsme přestali městské fórum dál prosazovat.

Petr Panaš: To je otázka. FB je určen pouze pro registrované uživatele této sociální sítě. Pravdou je, že na fóru může diskutovat také pouze registrovaný uživatel, ale číst si to může každý bez omezení. Navíc fórum je tematicky rozděleno, lze bez problémů dohledat i příspěvky podle data, tématu nebo klíčového slova. Nic z toho FB neumí. Na FB města může psát pouze admin a uživatel max. komentovat, samostatný příspěvek napsat nelze, narozdíl od diskuzního fóra. Na fórum lze umisťovat i PDF soubory a další textové soubory. Je to prostě jiný způsob sdělování informací a diskuze, než je FB. A nemyslím si, že FB je v tomto jednoznačně lepší.

Jan Dostal: Vše má své výhody a nevýhody…FB města má nyní cca. 3200 lidí. I případná kritika u bežného příspěvku admina se tak dostává k mnohem většímu množství lidí.
Můj navržený systém se mi líbil, nabídl ho a šlo se jinou cestou . Proto jsme přišli s mobilním rozhlasem nebo pravidelnými setkáními s tajemníkem, aby měli lidé více informací a neformálně diskutovat s tajemníkem i vedoucí odboru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.