Rozhovor redaktora Litoměřického Deníku Jaroslava Balvína s Mášou Hervertovou

16 Květen 2018
16 května 2018, Komentáře 0

MasaHervertova_2961. Studentka Gymnázia Josefa Jungmanna, baristka v Café Páv, basketbalová rozhodčí – nakládáte si toho na sebe hodně. Dokážete si představit že byste se stala i zastupitelkou? Co byste pak omezila?

U nás doma je „nuda“ sprosté slovo a já se tím dost řídím. Rodina i mí přátelé ví, jak pořád někam pobíhám a telefonuji, ale mě to baví. Představit si to dokážu, přeci jen jsem v Zastupitelstvu mládeže už pěkných sedm let. Časově bych to rozhodně zvládla. Něco málo bych omezila a pořád mám v kalendáři volné chvilky, kdy jen prokrastinuji jako správný student…

2. Proč jste si vybrala jako svou srdeční platformu zrovna Severočechy? Nebo to bylo jinak, a oni si vybrali Vás?

Bylo to trochu jinak. O politiku se dosti zajímám už dlouho a za mladé jsem ve městě celkem dost vidět. Jan Dostal si mě proto vytypoval a já souhlasila. Nebyla to těžká volba. U Severočechů se mi líbí, že jsme místní nadšenci a lidé, kterým záleží na našem krásném městě.

3. Vaše o rok starší spolužačka Katka Stojanová kandiduje za Piráty v koalici se Stranou zelených. Jsou vám po chuti tyto strany?

S Kateřinou jsme kamarádky a jsem ráda, že se přidala k Pirátům. Obě dvě strany mám ráda. Jak svěží energii Pirátů, tak Zelené, u nichž znám spoustu lidí a vím, že bojují za správné věci.

4. Máte nějaký názor na hnutí ANO Andreje Babiše a na SPD? Také ti se budou ucházet o zastupitelská křesla v letošních komunálkách. Máte mezi okruhem známých jejich příznivce?

Názor na ně mám a to negativní. V dnešní době plné dezinformací a lží jsou stále lidé, a je to zhruba polovina národa, kteří věří těm ubohým lžím a volí tyto strany. Bohužel i v mém okolí se nacházejí lidé, kteří vidí tyto strany jako ideální.

5. Co na vaše politické angažmá říkají vaši spolužáci, rodiče a kamarádi? Nejste trochu za mimoně? Nebo je politika žhavým tématem u stolu, když si jdete sednout s kamarády do hospody?

Za mimoně rozhodně nejsem. Politika se v mém okolí řeší velmi často. Diskuse o politice jsou na gymnáziu, alespoň v mém okruhu přátel, na denním pořádku a jsem za to ráda. Myslím, že je důležité, aby mládež řešila budoucnost nejen svou, ale i budoucnost národa.

6. Jste starostkou mládežnického zastupitelstva. Znáte tedy nejspíš, jak to chodí i na „dospěláckém“ zastupitelstvu. Chodíte se na ně někdy podívat? Jak ho vnímáte a co byste na jeho jednáních změnila, kdybyste měla tu moc?

Zasedání Zastupitelstva města jsem se již párkrát zúčastnila a mám z toho smíšené pocity. Občas mi přišlo, že se dlouho zaobírají ne tak důležitými věcmi a důležitostem nevěnují tolik času. Ráda bych si tento názor nechala vyvrátit.

7. Příští rok maturujete. Kam budou směřovat vaše kroky potom?

Chtěla bych jít do Prahy na UK. Mým snem je být učitelkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.