Rozhovory Mirka Zimmera - tentokrát s Jirkou Skřivánkem

14 Červen 2018
14 června 2018, Komentáře 0

Jirka_240x236Jiří Skřivánek, 45 let, řidič sanitního vozu v rodinné firmě, předseda oddílu hokejbalu v rámci Slavoje Litoměřice, viceprezident evropské sekce světové hokejbalové federace , šéftrenér českých reprezentačních týmů, generální manažer klubu.

„Mou ‚parketou‘ v Severočeších je oblast sportu. Vzhledem k tomu, že už téměř dvacet let dělám v Litoměřicích hokejbal, tak je mi pochopitelně blízký především tento sport. S přispěním města se nám podařilo vybudovat pro náš oddíl krásný, útulný areál, kam se ale sjíždějí na soustředění i juniorské a seniorské reprezentace . Na rozvoji sportu se chci pochopitelně dál podílet, jde mi ale o to, aby svou jistotu měly nejen tzv. velké sporty, hokej, basketbal, fotbal…, které mají svým způsobem VIP postavení, ale aby na podporu města z rozpočtu dosáhly i ‚menší‘ sporty, které mnohdy živoří a bojují o své přežití.

Jak bych jim v tom mohl pomoci? Už se zúčastňuji jednání komise sportu, kde momentálně vytváříme dlouhodobou koncepci rozvoje. Mou snahou je, aby se víc pamatovalo na zmíněné ‚menší‘ sporty. To vše hlavně chce mluvit s lidmi otevřeně, nebát se říci svůj názor a pak se na něčem dohodnout. V tomhle by politika měla jít stranou. Každý tam sice jsme za nějakou stranu, hnutí, sdružení, ale koneckonců mělo by nám jít o společnou věc. Podpořit každou snahu o pohybové aktivity. Je to žádoucí i proto, že klesá ‚fyzička‘ dětí a mládeže. Chceme je ‚vytáhnout‘ od počítačů a digitálních her ke skutečným hrám – na sportovním poli. . Pamatuji si, že jako děti jsme přiběhli ze školy domů, odhodili tašky, popadli míč, hokejku, kolo a šli se hýbat, hrát, běhat, jezdit… Dneska abyste děti k pohybu přímo přemlouvali. Jde mi tedy o to hledat a prosazovat zajímavé aktivity, aby se tohle změnilo a abychom mládež přitáhli zpět ke sportování. A vůbec to nemusí být v oblasti sport vrcholového či výkonnostního.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.