Severočeši z Litoměřicka budují pestrý tým

5 Únor 2020
5 února 2020, Komentáře 0

Z regionu do kraje - hlavicka stranky FBLITOMĚŘICKO – Aktivní, komunikativní a odborný regionální tým, jehož cílem je velmi dobře zastupovat zájmy obyvatel bývalého okresu Litoměřice, připravují pro podzimní krajské volby Severočeši na Litoměřicku.

Lídrem regionálního týmu a dvojkou na krajské kandidátce bude místostarosta Litoměřic Lukas Wünsch, který je zároveň jednatelem Zahrady Čech s.r.o., kde probíhají oblíbené akce lákající do regionu desítky tisíc lidí z celé republiky. Pomáhat mu bude PhDr. Olga Kubelková, bývalá zastupitelka a zástupkyně ředitele Severočeské galerie výtvarného umění a nyní kurátorka v Oblastním muzeu a galerii v Mostě nebo ředitel Destinační agentury České středohoří Ing. Luděk Jirman starající se o propagaci a turistický rozvoj Českého středohoří a Labské stezky na území Ústeckého kraje.

Obce v okolí Labe několikrát poničila velká povodeň a i krajský krizový štáb potřebuje na Litoměřicku kvalitní podporu v době podobných událostí. To je také důvod, proč je tým rozšířen i o velitele sboru dobrovolných hasičů a člena bezpečností rady Litoměřic Martina Šimka. Ten také společně s Jiřím Skřivánkem, bývalým hokejbalistou a pracovníkem v rodinné firmě SANILIT podporuje zapojení mládeže do jakéhokoliv druhu sportu.

Málokdo na Litoměřicku nezná řepnický útulek Psí domov Miluše Maskulanisové. Také díky její práci je o zatoulané pejsky dobře postaráno a nejeden týraný pes skončil v náručí nových hodných majitelů.

Své důležité zastoupení mají ale také podnikatelé, a to hned dvěma spolumajiteli rodinných firem, které vznikly krátce po sametové revoluci. Zatímco Petr Klingr je denně v kontaktu se zákazníky rodinné optiky, Josef Kalina spravuje společnost JOTIS s osmdesáti zaměstnanci a několika obchody, která dodává čerstvé masné výrobky do provozů v celém kraji.

A v týmu nechybí ani nadšené mládí, které zastupuje roudnický Martin Topš, který se v loňském roce pustil do obnovy letního kina v areálu roudnického zámku a dokázal se velmi rychle zapojit do kulturního i společenského dění ve městě.

Všechny kandidáty včetně Ing. Petra Pípala,  starosty Dubí a kandidáta na hejtmana Ústeckého kraje, budou Severočeši představovat na pravidelných Severočeských pivech, které pořádají již několik let v Litoměřicích. Před krajskými volbami vyjedou i do dalších částí okresu tak, aby měli možnost kandidáty osobně poznat i lidé v jiných městech a obcích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.