TIP č. 2 - Znečištěná dětská hřiště

6 Červenec 2022
6 července 2022, Komentáře 0

5. červenec – Dobrý den,jsem učitelka MŠ a dlouhodobě mě trápí znečištěná dětská hřiště v Litoměřicích. Už se stalo tradicí, že chodím na procházky s dětmi s rukavicí a před návštěvou hřiště nejprve musím uklidit odpadky. Velmi nepříjemnou zkušenost mám z parku, basketbalové hřiště. Než jsem posbírala střepy z jedné strany, na druhé se mi řízlo dítě. Navrhuji kontrolu a úklid před desátou ranní, kdy školky chodí na procházky.

6. červenec – Nechceme odpovědět pouze ve smyslu – pověříme MP větší kontrolou. Připravujeme odpověď, která bude obsahovat i návrh systémového řešení (více MP obecně na sídlištích, automatizace kontroly parkování a tím i více volných strážníků, spolupráce TSM na úklidu, vznik sociální firmy podporované městem apod.)

7. červenec – základem našeho programu KOMUNITNÍ POLITIKA je ve spolupráci se ZDRAVÝM MĚSTEM LITOMĚŘICE vytvoření komunit na jednotlivých sídlištích – nejlépe OKRAŠLOVACÍ SPOLKY nebo je možné spolupracovat s SVJ. Tyto komunity podpoříme grantovým programem, přímými objednávkami od Technických služeb Litoměřice (fungovalo například ve spolupráci s Diakonií, jejíž klienti uklízeli Mostnou horu) na úklid hřišt. Zároveň chceme posílit pozici Městské policie Litoměřice, aby na každém sídlišti obyvatelé znali své strážníky, kteří by byli místními autoritami.

Na takové programy budou samozřejmě potřeba finance. Předstoupíme před budoucí zastupitele a požádáme je o navýšení rozpočtu na chod ZDRAVÉHO MĚSTA LITOMĚŘICE, TSM LITOMĚŘICE, MP LITOMĚŘICE.

Máte další tip? Pošlete nám ho na mail info@severocesi-litomerice.cz – opět zveřejníme, jak by se problém dal řešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.