V každé straně jsou lidé inteligentní a v každé straně jsou blbci

30 Září 2013
30 září 2013, Komentáře 0

V tomto měsíci nás čekají Parlamentní volby na základě kterých budeme mít novou vládu. Ta bude této zemi vládnout buď do konce funkčního období, nebo dopadne jako vláda minulá. Záleží mimo jiné i na kvalitě volby nás – voličů.

Já jsem voličem od roku 1992 a nikdy jsem ani jedny volby nevynechal. Ano, občas jsem měl chuť nevolit. Platí však jedna moudrost, která říká, že kdo se nestará o politiku o toho se postará politika.

Mnoho občanů má pocit, že není koho volit. Pardon? Z 24 stran opravu není koho? Tuhle mi jedna paní argumentovala poměrně zaběhlým názorem, že onu stranu (čítající tisíce našich spoluobčanů se snahou „to“ změnit) volit nebude, protože předseda té strany je zrovna takový a „makový“. Ve filmu Obecná škola Zdeněk Svěrák říká: „V každé straně jsou lidé inteligentní a v každé straně jsou blbci.“. Dejme si proto jako voliči i trochu práce s tím, abychom si vůbec přečetli volební program (tedy má-li jej..) a rozhlédli se po těch inteligentních lidech. Kroužkovat jsme se přece naučili již předminule. Volit podle jednoduchých hesel z bilbordů je přízemní a výsledkem jsou stále tytéž osoby a obsazení.

Dopřejme si trochu odvahy a začněme volit nové lidi! Jsme všichni čím dál více otrávení stavem české politiky a přesto stále volíme ty stejné strany, které nám více – méně nabízí stejné kandidáty (a myšlenky!).

Ano, je pravda, že u posledních voleb se část voličů „napálila“ když dala hlas úplně nové straně. Ale i tak těmto voličům smekám, protože šli do „rizika“ možné změny k lepšímu, než do jistoty stále téhož marastu tak zvaných tradičních stran. Nevyšlo jim to, ale to nevadí. Upadli jsme, no tak se zvedněme a zkusme to znovu.

Já tvrdím, že se stejnými lidmi docílím vždy stejného výsledku. Nechci stejný výsledek. Chci lepší!

V jiném českém filmu se říká: “Co chtěj´ reformovat?! Vždyť jsou to furt ty stejný lidi. Furt ty stejný hajzlové!“.

Lukáš Wünsch
autor článku je předsedou Severočeši.cz v Litoměřicích

P.S. … a komunisty volit nebudu! Nikdy!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.