V tomto roce budeme opět shánět podpisy

4 Leden 2019
4 ledna 2019, Komentáře 0

Není to tak dávno, co někteří z vás podepsali petici, že mohou Severočeši – Litoměřice kandidovat v komunálních volbách v Litoměřicích. Nakonec jsme získali tři zastupitele a díky dlouhodobé snaze o komunikaci napříč politickým spektrem jsme dokonce dostali nabídku na post starosty. Zástupci Severočechů ale rozhodli o postupu, který znamená nic zbytečně neuspěchat a postupně se dál seznamovat s dalším fungováním města a úřadu z pozice místostarosty a druhého radního. Zároveň se ale snažíme komunikovat a spojovat politickou scénu tak, aby ubylo zbytečných politických bojů a problémy se řešily spíše diskusí. Díky tomu také mohla vzniknout zajímavá komise cestovního ruchu a marketingu, které předsedá lídr kandidátky ANO2011. Všechna jednání této komise by měla být veřejná.

Zároveň jsme začali plnit drobné priority, které jsme slíbili našim voličům. Honza Fibich si prosadil navýšení finanční podpory dětí, které mají zájem o účast na školním lyžařském kurzu. Pokračujeme v podpoře hendikepovaných sportovců. Byly zakoupeny další dvě speciální kola pro postižené děti a připravuje se další handbike i pro dospělého. S Liborem Uhlíkem, pořadatelem úspěšných úštěckých jarmarků, připravujeme rozvoj a využití nově zrekonstruované tržnice.

Slíbili jsme hlasování o financování rekonstrukce budovy velitelství, které má využívat Základní umělecká škola. Toto hlasování by mělo být na programu prvního jednání zastupitelstva. Důvodů, proč chceme jasné termíny, je několik. Mimo stále se zvyšující oblíbenosti umělecké školy hraje velmi důležitou roli zejména související rozvoj centra města, kam se přesune zhruba tisíc žáků a jejich rodičů. Ti s sebou přinesou také oživení podnikání. S tím je spjata i potřeba změn v parkování apod. Všichni si tedy zaslouží, aby věděli, kdy k takovému oživení dojde a mohou podle toho upravovat plány rozvoje svých firem.

Zároveň stále komunikujeme se zástupci neziskových organizací, připravujeme nový projekt na další podporu férového obchodu a globální odpovědnosti. Jakub Pleyer má připravený plán na první veřejný architektonický workshop na téma menších parkovacích domů na sídlištích. Připravujeme návrh na koncepční podporu sportu hendikepovaných dětí i dospělých. Diskutujeme o financování sportů a potřebě systémových změn. Bavíme se o tom, zda potřebujeme jednu velkou sportovní halu nebo více tréninkových hal. Chceme lepší podporu organizátorů benefičních akcí, kteří nám pomáhají financovat řadu sociálních služeb ve městě. Stále chceme více zapojit mladé do rozhodování nebo alespoň do diskuse o projektech ve městě. Nápadů je mnoho. Proto budeme pokračovat v „Severočeských pivech“, kde si budeme každé poslední pondělí v měsíci povídat na různá témata a rozvíjet další myšlenky na možná zlepšení fungování města i naší organizace.

A proto nás čeká další shánění podpisů. Vzhledem k tomu, že jsme pozici po minulých volbách obhájili, máme zájem fungovat jako klasické politické hnutí. Na to potřebujeme 1000 podpisů k následné registraci. Budeme rádi, když nás svým podpisem také podpoříte a zároveň tak umožníte vytvoření nezávislého komunálního hnutí, které bude mít za cíl v dalších komunálních volbách opět posílit. Toho chceme dosáhnout také maximální otevřeností, spoluprací nejen napříč politickým spektrem, ale hlavně s vámi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.