Kandidátka pro komunální volby v roce 2018

5 Prosinec 2017
5 prosince 2017, Komentáře 0

Logo2018

Komunální volby se blíží. Proto opět po půl roce zveřejňujeme naši kandidátku, se kterou jsme veřejnost poprvé seznámili ještě v loňském roce, aby měli lidé šanci dostatečně dlouho sledovat naše kandidáty a jejich aktivity ve městě.

Lídry kandidátky bude společně starostka zastupitelstva mládeže a studentka Gymnázia Josefa Jungmanna Marie Hervertová (2. místo na kandidátce) a radní města Lukas Wünsch (1). Máša je starostkou zastupitelstva mládeže, je velmi aktivní a politika jí není cizí. Může přivést mladé k volbách, což je jedním z našich cílů – otevřít politiku a zastupitelstvo mladým.

Snažili jsme se připravit pro litoměřickou veřejnost kvalitní a rovnocenné kandidáty. V první desítce máme pět mužů a pět žen. Lukase s Olgou stále označujeme lídry kandidátky nyní podporované Mášou Hervertovou, která má přinést úplně nové myšlenky. Na třetí místo se díky preferenčním hlasům v minulých volbách posunul zástupce ředitele Masarykovy základní školy Petr Hošek (3). Čtvrté místo patří majiteli médií Litoměřicko24.cz Janu Dostalovi (4). Na pátém místě nahradil Lukáše Balaštíka, který se odstěhoval z Litoměřic Jiří Skřivánek (5), pořadatel mistrovství světa v hokejbalu v Lovosicích a mistr světa z letošního mistrovství světa v Rusku, zástupce litoměřického hokejbalu a firmy Sanilit. Na šestém místě bude Severočechy zastupovat Martin Šimek (6), velitel Sboru dobrovolných hasičů v Litoměřicích. Z osobních důvodů patři sedmička zastupitelce a zástupkyni ředitele Severočeské galerie výtvarného umění Olze Kubelkové (7), na jejíž zkušenosti můžeme stále spoléhat. Osmou pozici bude hájit trenérka volejbalistek a majitelka projekční kanceláře Petra Černá (8). Zejména litoměřickým turistům by nemělo ujít jméno na devátém místě kandidátky, kde najdou předsedkyni Klubu českých turistů v Litoměřicích Janu Wünschovou (9). Na posledním místě v první desítce najdou Litoměřičané koordinátorku Zdravého města, bývalou projektovou manažerku litoměřického hospicu a předsedkyni Klubu přátel chlapeckého sboru Páni kluci Irenu Vodičkovou (10).
Dáváme dohromady lidi, kteří pro Litoměřice a místní obyvatele už něco udělali a hlavně mají zájem jít do politiky, což není v dnešní době nic samozřejmého. Zajímavá jména máme i na dalších místech kandidátky. Kdyby se dalo udělat několik prvních desítek, tak všichni naši kandidáti by tam byli. Do první desítky se všichni vejít nemohou, ale Severočeši – Litoměřice fungují jako tým a probíhá velmi aktivní interní i veřejná komunikace jak mezi kandidáty, tak s veřejností.

A proč vlastně zveřejňujeme kandidátku tak dlouho před volbami?

Aby nás měli lidé šanci poznat a mohli sledovat naše kroky během celého volebního roku a ne pouze několik málo týdnů od doby, kdy se plakáty objeví na výlepových plochách. Profily postupně doplňujeme a zároveň budeme více představovat jednotlivé kandidáty.

Máme také kandidáta pro senátní volby, kterým je Libor Uhlík, pořadatel oblíbených jarmarků v Úštěku, majitel několika obchodů, galerie U Brány v Úštěku, provozovatel úštěcké šatlavy, pořadatel farmářských trhů v České Lípě a muž mnoha dalších aktivit.

1. Wünsch Lukas – radní města a jednatel Zahrada Čech s.r.o.
2. Hervertová Marie – starostka Zastupitelstva mládeže v Litoměřicích
3. Hošek Petr – zástupce ředitele Masarykova ZŠ v Litoměřicích
4. Dostal Jan – provozovatel médií Litoměřicko24.cz
5. Skřivánek Jiří – řidič sanitky v rodinné firmě SANILIT, zástupce litoměřického hokejbalu
6. Martin Šimek – velitel dobrovolných hasičů Litoměřice
7. Kubelková Olga – zástupkyně ředitele Severočeské galerie výtvarného umění
8. Černá Petra – trenérka volejbalistek a majitelka projekční kanceláře
9. Wünschová Jana – předsedkyně Klubu českých turistů v Litoměřicích
10. Vodičková Irena – koordinátorka aktivit Zdravého města Litoměřice a místní Agendy 21, předsedkyně Klubu přátel chlapeckého sboru Páni kluci
11. Munčinský Roman – ředitel Regionálnítelevize.cz – Ústecko, principál Hynkova hravého divadla
12. Klingr Petr – optik, optometrista v rodinné optice
13. Fibich Jan – učitel tělocviku a zeměpisu na ZŠ Boženy Němcové
14. Radka Hazuchová – OSVČ – Lektorka a kuchařka přirozeného životního stylu ve společnosti Život na talíři, lektorka výukového programu Zdravá 5 pro MŠ  a ZŠ
15. Jakub Pleyer – architekt
16. Kalina Josef – jednatel a manažer řeznicko-uzenářské firmy JOTIS
17. Sýkora Jindřich – horský průvodce, obchodník
18. Přecechtěl Ondřej – pracovník infocentra Litoměřice
19. Pavel Gladiš – vrchní číšník v restauraci Radniční sklípek v Litoměřicích
20. Vaňková Petra  – realitní makléřka a učitelka angličtiny
21. Klíma Jan – Technolog analytik ICT – Česká pošta s.p.
22. Foud Vladimír – Vývojář manipulační techniky.
23. Hajný Jaromír – OSVČ (IT), technik ve společnosti LTNet
24. Lucie Oravcová – předsedkyně Spolku na ochranu zvířat Litoměřicko – SOZLit
25. Václav Červinka – místopředseda Klubu českých turistů Litoměřic a člen Litoměřického festivalového sboru
26. Judith Kovářová – učitelka odborných předmětů na střední škole Pohoda, mezinárodní hodnotitelka kosmetických soutěží a filmová maskérka
27. Houdek Milan – učitel angličtiny

Pokud máte zájem o spolupráci s námi, pište na info@severocesi-litomerice.cz nebo volejte na + 420 724 673 786. Kandidátka je sice plná, ale prostor pro aktivní lidi k realizaci se najde vždycky. V našem adresáři lidí, komu přeposíláme aktuální informace z města je mnohem více lidí, než se na kandidátku vejde. Přesto jsou s námi, podporují nás a chtějí být u realizace našich projektů,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

© 2014 Severočeši-Litoměřice.cz. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořila společnost LEAL.CZ s.r.o.